Novinky

2019-02-25 12:26
16. 3. 2019 op?t za?ínáme s koncerty a znovu s námi staronový ?len kapely Michal N?mec ...
2018-03-06 12:04
Nové akce ve složce kde hrajeme ...
Shivers na Bandzone Shivers na Facebooku Folkový festival růže 2010
Folkový festival Zahrada 2010 Náměšť na Hané
Festival Okolo Třeboně
Jak se Vám líbí naše nové stránky?

Dobré
 20%
Špatný
 19%
Celkem hlasovalo: 63325

Historie

Stručná historie:


 • kapela vznikla začátkem roku 2001
 • původní šestičlenné obsazení:

 • Jirka Kuchař (housle, zpěv) - z Volyně
  Julie Režná (housle, zpěv, flétny, rytmika) - z Volyně
  Barbora Režná (bodhran, zpěv, flétny, rytmika) - z Volyně
  Štefan Schwarc (kytara, bodhran, cajon, zpěv) - z Volyně
  Pavel Reitmaier (kytara, zpěv, flétny, klarinet, baskytara) - ze Strakonic
  Pepa Hlavenka (baskytara) - ze Strakonic

  Jihočeská Porta ve Strakonicích v dubnu 2001 nás motivovala k pokračování v hraní, postoupili jsme do celorepublikového finále Porty v Plzni.

 • koncem r. 2001 - 2002 natáčíme první CD ve studiu Kdyně u Plzně
 • 2003 odchází Pepa H. a na jeho místo přichází Pavel Srnka (baskytara, kytara)


 • červen 2003 - křest CD Chvění ve Volyni Na Nové
 • 2004 - Zahrada v J. Hradci - postupujeme do Náměště na Hané, kde pak získáváme 7. místo


 • 2005 - natáčíme druhé CD v AV studiu ve Vyšším Brodě
 • květen 2005 - křest CD Garrettova Noc ve Volyni Na Nové
 • odchází Pavel Srnka (zůstává jako stálý host) a přidává se k nám Míra Žitný (kytara, zpěv)


 • květen 2006 - odchází Pavel R. (zůstává jako stálý host), zároveň Míra Žitný
 • říjen 2006 - Jirka K. odlétá na dlouho do Anglie, zůstáváme tři, ale držíme se "zuby nehty"
 • prosinec 2006 - přidává se k nám Michal Němec a Martin Dráb


 • 2007 složení kapely:

 • Štefan Schwarc (kytara, zpěv, cajon, bodhran, chimes)
  Barbora Schwarcová (Režná) (zobcová a irská flétna, bombard, zpěv, bodhran)
  Julie Režná (housle, zobcová flétna, zpěv)
  Michal Němec (kytara, zpěv)
  Martin Dráb (kytara, zpěv, bouzouky)


Žánrové zaměření a jeho vývoj:

Každý člen přišel do kapely s vlastní představou a s vlastními zkušenostmi, takže to poprvé bylo vlastně takové "hledání se" ve všech možných žánrech. Holky "Režných" chtěly hrát irské písně a středověk, Jirka spatřoval v kapele prostor rytmu Newgrassu a Štefan v Bretaňské hudbě a worldmusic. Pavel jako multi-instrumentalista byl pro jakoukoliv dobrou muziku, takže se jednoduše přidal a bylo to. Pepu Hlavenku jsme zase zlákali na to, aby si zahrál "slapovaně" na basu (jako náhrada rytmické složky). Byly to výlety do různých žánrů jakými jsou bluegrass, rock, folk, atd. Nosnou myšlenkou však bylo to, že jsme chtěli dělat vlastní písničky. Tedy když se nám to bude líbit, budeme to hrát, a jestli to je folková píseň nebo píseň, která už přešla do irského motivu nebo bluegrassu, nebylo a není pro nás zásadně důležité. To hlavní bylo, aby to mělo sílu, aby nás to bavilo a tím potažmo i posluchače. Byla a je to pro nás inspirace a "sranda", chtěli jsme a stále chceme hrát to, co se nám líbí. V září 2002 přivezl Štefan irský buben - bodhran (shodou náhod ho přivezla i Barča) a před Vánoci ještě Cajon - španělský buben původně sloužící k doprovodu flamenga. Tyto nástroje rozšířily skupině obzory směrem keltským a folkovým. Rytmikou to začalo a pokračování spatřujeme v již zapojené irské flétně, bombardu (francouzský nástroj) a buzouky (řecký nástroj).

Autorská tvorba a hlavní autoři:

Zpívané písně vymýšlel zpočátku Štefan a Pavel R., v jednom případě také Jirka. Na "instrumentálkách" pracujeme všichni. Systém tvorby je pak různý. Někdo s něčím přijde a poté to společně "poopravíme". Nejdelší záležitostí je vždycky výsledné aranžování, na němž se někdy neshodujeme, což ale většinou přináší ty nejlepší nápady. Dost možná také proto, že často používáme motivy lidových písní Irska, Bretaně a nechceme to hrát stejně řekněme tradičním způsobem. Chceme něčím překvapovat sebe i posluchače. Chceme, aby nás to samotné rozesmávalo nebo to přinášelo neklid a napětí.

Natočená CD:

- CD 2003 Shivers - Chvění
- CD 2005 Shivers - Garrettova Noc

Účast na větších festivalech:2001 - Jihočeská Porta ve Strakonicích (postupujeme do finále v Plzni), Porta Plzeň atd.

2002 - Porta, Zahrada, Folková růže v Jindřichově Hradci, Ražický Pražec, Beltine - hrad Valešov, Zlatá stezka - Prachatice atd.

2003 - Zahrada, Folková růže - Jindřichův Hradec, Jihočeská Porta ve Strakonicích (postupujeme do Jihlavy), Porta Jihlava, Skotské hry - Sychrov, Keltské dny - Trenčianské Teplice, Okolo Třeboně 2003, Ražický Pražec atd.

2004 - Zahrada v J.H. (postupujeme do Náměště na Hané), Folková Růže, Zahrada Náměšť na Hané (získáváme 7. místo), Strakonické Banjo Jamboree (na scéně místních kapel), Keltování na Skřivani, Skotské hry na Sychrově, atd.

2005 - Zahrada v Českých Budějovicích (postupujeme do Náměště na Hané), Zahrada Náměšť na Hané, Porta, Folková Růže v J.H., prázdniny v Telči, Strakonické Banjo Jamboree (na scéně místních kapel), Beltine Slovensko, Keltování na Skřivani, Prázdniny v Telči, festival Hurá do Krumlova, Skotské hry na Sychrově, "Letní slunovrat" na Housově mlýně (Tábor) atd.

2006 - Irish Cultural Festival Ostrava, Solnice Č. Budějovice, Dolnobřežanský slunovrat Praha, Keltování na Skřivani, Okolo Třeboně, Keltský Kruh festival Budyně, Prázdniny v Telči, Keltování na Vyšehradě Praha, Skotské hry na Sychrově, Vagón Praha atd.

2007 - Metropol České Budějovice, Jihočeská Porta ve Strakonicích (postupujeme do finále v Jihlavě), Dotkni se Písku, Vinobraní Znojmo, Keltování v Lužné u Rakovníka, Keltský Kruh festival Budyně, Vagón Praha, Keltské slavnosti Vimperk, Keltování na Vyšehradě Praha, Skotské hry na Sychrově, Mladé dudy Strakonice, irský festival Shamrock Č. Budějovice atd.

2008 - Kopřivnice, Velká botanická zahrada Praha, Jamboree Strakonice, Solnice České Budějovice, Zlatá Stezka Prachatice, Rakovník, Keltování na Vyšehradě, Lugnasad České Budějovice, Vimperk, Skotské hry Sychrov, Lhenice, Teplice

2009 - Jamboree Strakonice

Slyšet nás můžete i v rádiu např. na vlnách Českobudějovického rozhlasu, v Eldorádiu nebo v Proglasu. Vystupujeme také v irských pubech (hospodách) v Linzi a Welsu.Share |Copyright © Shivers 2010. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil AD-Media


Volyně Info

Schaumann Volyně

optimalizace PageRank.cz
CZIN.eu
Seo servis
http://seo-servis.cz
Zóna.cz - katalog stránek
http://www.aaa-katalog.cz